-Dahili ve Harici Arayan numaralar tüm telefonlardan görülür,

– Gelen aramalarda gelişmiş robot operatör,
Gelişmiş robot opertör sayesinde gelen çağrılara istediğiniz senaryoyu uygulayabilirsiniz, Sınırsız dallandırma, arayan kişileri farklı kuyruklara (Satış, Teknik vs) alabilir ve her kuyrukta müşteriye mecburi reklam anonsları dinletebilir, belirli aralıklarla reklam dinletebilir, kuyruktaki kişelere kaçıncı sırada olduğunu söyleyebilirsiniz.

– Gelen ve giden tüm çağrıların, ve istenirse dahililerin kendi aralarında yaptıkları görüşmelerin ses kayıtları tutulabilir,
Dahililerin kendi aralarında yaptıkları ve dışarıya yapılan ve dışarıdan gelen tüm çağrıların ses kayıtları santral tarafından kendi hafızasında tutulabilir, bu kayıtların tamamını yönetici dinleyebileceği gibi her kullanıcı kendi ses kaydını da dinleyebilir, ortalama görüşme süreleriyle 2 yıllık kayıt hafızada tutulabilir 

 Android ve İphone telefonlardan internet olan her yerden sistemin dahilisi olunabilir,
Android ve İphone cep telefonlarınızı internet olan her yerde sistemin dahilisi olarak kullanabilirsiniz, böylece şirketinizdeki dahililer ile her yerden ücretsiz görüşme yapabilir, isterseniz arama yapmak  için santralinize bağlı dış hatları kullanabilir veya iş yerinizde cep telefonunuzu dahili hat olarak telsiz telefon gibi kullanabilirsiniz.

– Şubeler arası ücretsiz görüşme,
Şubelerinize İp telefonlar bağlayarak tüm şubelerinizin merkez santrali üzerinden aramalarını yapabilir, merkez ve şubelerdeki dahililer ücretsiz olarak görüşür, aynı zamanda tüm görüşmelerin kayıtları merkezde tutulmuş olur. Bu şekildeki bir yapıda merkezi arayan müşterileriniz robot operatörde çıkacak anonsla (Örneğin; Ankara için 1 İstanbul için 2 vs) direk şubelerinize de bağlanabilir.Tek santralle birden fazla şube çalıştırılabilir.

– Gelen numara clıp bilgisine göre senaryolar geliştirilebilir,
Gelen çağrıların numara bilgisine göre çağrıları otomatik yönlendirebilirsiniz, Örneğin yurt dışından gelen çağrıları otomatik olarak bir aboneye veya şubeleriniz varsa ve şubeleriniz santralinize bağlanmış ise örneğin Ankara’dan gelen çağrıları otomatik Ankara şubesine İstanbul’dan gelen çağrıları otomatik İstanbul şubesine bağlayabilirsiniz.

– İp santralin web arayüzündenfax gönderebilir, ve fax alabilirsiniz,
Ayrı bir fax hattı ve fax makinası almanıza gerek kalmaz, Tüm hatlarınızdan gelen faxları santraliniz otomatik algılayarak kendi üzerine alıp istediğiniz mail adresine pdf olarak gönderir, ayrıca web arayüzünden gelen ve giden faxlarınızı görebilirsiniz. Böylece  tüm çalışanlarınız kendi bilgisayarlarından web arayüzü sayesindefax gönderebilirler.

– Gece, Gündüz, Tatil gün/saat tanımlayarak ayrı robotlar çıkarabilir veya ayrı dahililere yönlendirebilirsiniz,
Gece gündüz ve tatil zamanları ayarlayarak santral gelen çağrıları bu zaman tablosuna göre yönlendirebilir. Örneğin bir kullanıcınızın evine veya sürekli açık olan bir şubenize İp telefon bağlayarak Akşam saatlerinde gelen çağrıların otomatik olarak o telefonda çalması veya şuan kapalıyız lütfen mesaj bırakınız demesi sağlanabilir.

– Otomatik en uygun çıkış hattına yönlentirme,
Santralinizde Ptt hatları, Cep hatları ve Umth sağlayıcıdan aldığınız hatların olduğunu varsayarsak siz bir arama yaptığınızda santral çevirdiğiniz numarayı kontrol ederek önceden belirlediğiniz hattan çıkmanızı sağlayabilir, Örneğin cep numarası cevirdiyseniz cep hattından, uluslar arası numara cevirdiyseniz Voip hattından, şehir içi numara çevirdiyseniz  Ptt hattından çıkmanızı otomatik olarak sağlayabilir.

– Otomatik arama listeleri üzerinden otomatik arama yaptırılabilir,
Santral vereceğiniz listedeki numaraları otomatik olarak belirlediğiniz saatler arasında arayarak cevap veren müşterilere reklam ve kampanya metnini dinlettirilip mesajın sonunda belirlediğinizdahiliye bağlayabilir.

– Santralinizi E-Mail Server olarak kullanabilirsiniz,
Santral içinde bulunan e-mail server ile kendi mail serverinizi kurarak istediğiniz kadar kullanıcı oluşturup e-mail kotalarından kurtulabilirsiniz.

– Cevap vermediğinde veya meşgul durumunda Voice Mail,
İstediğiniz dahililerin Voice mail özelliğini açarak cevap vermediği veya meşgul olduğu durumlarda arayanın sesli masaj bırakmasını sağlayabilirsiniz, Bırakılan mesajı santralin web arayüzünden, dahili telefonunuzdan dinleyebilir veya santralin sesli mesajı mail olarak size atmasını sağlayabilirsiniz.

– Rehber Entegrasyonu,
Mssql veya Mysql veri tabanı ile çalışan bir muhasebe programı kullanıyorsanız santraliniz gelen çağrılarda arayan kişinin numarasını muhasebe programınızdan sorgulayarak aran kişinin ismini telefon ekranınızda gösterebilir.

– Rehberden Tıkla Ara,
Santral rehberine  webarayüzünden ulaşarak rehberden arama ve rehbere ekleme yapabilir, web rehberi kullanarak aramak istediğiniz numaraya tıklayarak numaranın sizin veya başka bir dahilisine bağlanmasını sağlayabilirsiniz, yani telefonunuzdan hiçbir tuşlama yapmadan arama yapabilirsiniz.

-Dahili ve Genel Raporlama,

İster dahili bazında ister sistem bazında gelişmiş detaylı raporlar alınabilir. Gelen, giden ve dahili görüşme adetleri, ortalama cevaplama ve görüşme süreleri, en çok arayan ve aranan numaralar, en çok görüşme yapan dahili numaralar ve tüm görüşmelerin ses kayıtlarıyla birlikte detayları alınabilir.

– Görüşmelere Detay Ekleme,

Bir müşteri aradığında ekrana pop up açılarak bu ekranda müşterinin rehberde kayıtlı olan bilgileri ve arayan numara ile geçmişte hangi dahililerin görüştüğü görüşmelerde aldığı notlar görülebilir, Her görüşmeye not alınabilir ve bu notlar dahili, arayan numara ve tarih bazında geriye dönük raporlanabilir.

-Web Konsol,

Web konsoldan tüm dahililerin durumu, anlık çağrılar, parkedilmiş çağrılar, kuyrukta bekleyen çağrılar görülebilir, web konsol üzerinden çağrı bağlanabilir, araya girilebilir, çağrı park ve geri alma yapılabilir, çok kolay bir şekilde konferans başlatılabilir. Web konsol üzerinden santraldeki çağrı trafiği detaylı olarak yönetilebilir.

– Son Çağrılar,

Web yönetim arayüzünden, ister tüm son çağrılar ister sadece kendi dahilinizin yaptığı son çağrıları gelen, giden olarak numaraları ve ses kayıtlarıyla birlikte görebilirsiniz. Bu sayede numara göstermeyen bir telefon kullansanız dahi web panel üzerinden aradığınız ve arayan numaraları rahatlıkla görebilir, sizi arayanları bu ekrandan Tıkla ara özelliğini kullanarak telefonunuza bağlaya bilirsiniz.

-Marka BağımsızSetler

Herhangi bir marka sip uyumlu ip telefon veya farklı sip uyumlu bileşenler sisteme rahatlıkla entegre edilebilmekte bu da size istediniz ip telefon veya farklı bileşenler kullanmaimkanı sağlamaktadır.

-Gelen çağrının kaç dakikadır beklediği operatöre telefon ekranın göstirilebilir,

– Beklemede birden çok müzik karışık dinletilebilir,


– İstenilen numaraların aramasını yasaklayabilirsiniz, ( Kara Liste )


– Softphone programları ile bilgisayarınızı dahili olarak kullanabilirsiniz,


– Voip ses hizmeti veren sağlayıcılardan hat alabilirsiniz, (0850 vs),

– Konferans odaları sayesinde çoklu konferans yapılabilir,

– Anons Özelliği sayesinde tüm telefonlara veya yapılan gruplara anons yapılabilir,

– Gelişmiş Güvenlik,
VopStar güvenlik konusunda çok katmanlı bir yapıya sahiptir İhtiyaçlarınıza göre değişik erişim ve kısıtlama tabloları oluşturulabilmekte, hertürlü şüpheli durumda sistem otomatik olarak ip yasaklama ve mail ile uyarı verebilmektedir.