Vopstar santrali ile robot operatörde istediğiniz her türlü senaryoyu yapmanız mümkündür, aynı anda karşılama konusunda kısıtlama olmadan tüm arayanları aynı anda karşılayabilen gelişmiş robot operatörle eş zamanlı daha çok çağrı alabilirsiniz.

 Vopstar robot operatörü çalışma şeklinize göre , sabah – öğle – akşam mesajları, mesai içi ve mesai dışı anonsları, resmi tatil günleri anonslarını müşterilerinize okuyabilir.
 Vopstar robot operatör arayan kişinin numarasına göre değişik mesajlar okuyabilir, Örneğin yurt dışı numaradan arayana ingilizce anons, şehir içi numaradan arayana farklı, şehir dışı numaradan arayana farklı veya özellikle belirttiğiniz bir ön kodla arayana farklı anonslar okuyabilir örnekleri iş gereklerinize göre çoğaltabilirsiniz.
 Vopstar robot operatör müşterilerinizi kuyruk yönetimi ile kuyrukta sıraya koyarak bekletebilir, kuyruk yönetiminde yine iş şeklinize göre değişik senaryolar üretilebilir. Örneğin kuyruğa dahil olan her arayana mecburi bir anons dinletilebilir, bu anonsla kısa bir reklam yapılabilir, sonrasında kuyrukta bekleyenlere bekleyenler arasındaki sırası ve ortalama bekleme süresi söylenebilir, belirleyeceğiniz aralıklarda arayan kişinin kuyruktan ayrılıp başka bir numara tuşlayabilmesi için ara anonslar girilebilir.
  Belirleyeceğiniz bir süre sonunda halen beklemekte olan arayan kişiye mesaj bırakın veya numaranız kaydedildi size geri dönüş yapılacaktır deyip hat kapatılabilir.